Star Sprawdź ulubione produkty

W DOSKONAŁEJ FORMIE OD 30 LAT

Determinacja, pasja, innowacyjność, wyprzedzanie trendów - dzięki temu staliśmy się liderem wśród światowych producentów oraz dystrybutorów szkła użytkowego, dekoracyjnego i gospodarczego. Jesteśmy obecni na ponad 40 rynkach na całym świecie. Jako polska firma z długoletnią tradycją dbamy o jakość oferowanych produktów, a także o rzetelne partnerstwo biznesowe.

Nasz firma - opis + zdjęcie
 
1996
Żar

Żar

HUTA SZKŁA Produkcja ręczna
 
2003
Trend Glass

Trend Glass

HUTA SZKŁA Pełna automatyzacja
 
2017 - 2018
Trend Glass

Trend Glass

SZYDŁOWIEC Nowa linia produkcyjna, wzrost mocy produkcyjnych
 
2021
Trend Glass

Trend Glass

GLASSWORKS Nowe linie do dekoracji ISIMAT i SLEEVE
 
1989
Berta

Berta

HUTA SZKŁA Produkcja ręczna
 
1998
Gracja

Gracja

HUTA SZKŁA Od produkcji ręcznej do pełnej automatyzacji
 
2011 - 2015
Trend Glass

Trend Glass

HUTA SZKŁA Piec W2 podwojenie mocy produkcyjnych
 
2019
Trend Glass

Trend Glass

GLASSWORKS Rebranding, wprowadzenie marki konsumenckiej
 
2022
Trend Glass

Trend Glass

Wymiana kluczowych systemów informatycznych
1989
1996
1998
2003
2011 - 2015
2017 - 2018
2019
2021
2022

TO TU POWSTAJĄ FORMY DOSKONAŁE

Zmieniamy nasze zaplecze logistyczne, gdyż wiemy, że niektóre potrzeby nie mogą długo czekać! Jak nazwa firmy wskazuje - śledzimy trendy! Doskonale rozpoznajemy oczekiwania naszych partnerów i gusta konsumentów. Realizujemy indywidualne projekty, nawet najbardziej wymagające. Jesteśmy innowacyjni. Jesteśmy otwarci na wyzwania. Stawiamy na komfort i bezpieczeństwo naszych produktów.

Cieszy nas fakt, że nasze produkty znajdują swoje miejsce zarówno w domowym zaciszu, w restauracji , kawiarni czy hotelu. Towarzyszą ważnym rodzinnym i biznesowym spotkaniom. Ich funkcjonalność sprawia, że służą pokoleniom. To nasz powód do dumy. Jesteśmy odpowiedzialni. Za nasze produkty, za bezpieczeństwo konsumentów, za środowisko. Wiemy, że w naszych rękach jest dobro ludzi i natury, bardzo nam na nim zależy.

Nasza firma - slider
Nasza firma - slider
Nasza firma - slider

NASZE TECHNOLOGIE

Dbałość o nowoczesne, zaawansowane technologie pozwala nam realizować zarówno proste, jak i skomplikowane zamówienia naszych partnerów. Poznaj nasze możliwości!

Szkło prasowane

Szkło prasowane, tzw. prasówka, to wyroby szklane wytwarzane poprzez mechaniczne prasowanie stopionego szkła za pomocą wytłoczka w matrycy gładkiej lub grawerowanej. Dzięki tej technologii powstają produkty takie jak: szklanki, kieliszki, wazony, pojemniki pod zalew świec.

System form otwieranych

Technologia otwieranych form umożliwia wytłaczanie wzorów w szkle prasowanym. Dzięki niej produkowane przez nas wyroby szklane mogą mieć nieregularne krawędzie i różnorakie faktury.

Technologia press&blow

Press&Blow pozwala na produkcję wyrobów szklanych szerokootworowych, takich jak: słoje, szklanki, kufle do piwa, pojemniki pod zalew świec, czy dekoracyjne wazony.

Technologia IS

IS pozwala na formowanie takich przedmiotów jak butelki, słoiki oraz przedmiotów użytkowych np. karafek do napojów.

Technologia wirowania

Technologię wirowania wykorzystujemy do produkcji okrągłych form, takich jak: misy i talerze. Zobacz nasze portfolio!

STANDARDY JAKOŚCI

LABORATORIUM

Nasze szkło jest bezpieczne dla żywności i może być wielokrotnie używane. Jego atrybuty wynikają z zastosowania wysokiej jakości surowców szklarskich, które sprawdzamy w naszym wewnętrznym laboratorium. Badamy między innymi skład chemiczny, a w laboratoriach zewnętrznych przeprowadzamy testy wytrzymałości termicznej szkła oraz ocenę naprężeń wewnętrznych w szkle. Każde badanie jest wykonane w zgodzie z normami oraz procedurami ISO, ASTM, BS oraz LFGB. A wszystko po to, by każdy artykuł mógł być bezpiecznie użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Szczegóły naszych procedur znajdziesz tutaj:

PROCEDURY KONTROLI JAKOŚCI

W ramach standardowych procedur przeprowadzamy 3-stopniową kontrolę jakości szkła: od momentu odbioru surowców szklarskich, poprzez linie produkcyjne, aż po efekt końcowy. Stosowana przez nas polityka kontroli jakości gwarantuje zgodność produktu z wymogami naszych partnerów. Szczegóły naszych procedur znajdziesz tutaj:

MAGAZYNY

Radom i Szydłowiec - w obu naszych fabrykach możemy przetworzyć ponad 400 ton szkła dziennie, czyli 1,5 mln sztuk wyrobów szklanych. Jest to możliwe, dzięki zaawansowanym technologicznie maszynom hutniczym, których dostawcami
są renomowane, międzynarodowe koncerny. Za 5 technologii produkcji szkła odpowiada 14 kompleksowych linii produkcyjnych, dopasowanych do realizacji indywidualnych potrzeb naszych partnerów. Jako nieliczni na świecie dysponujemy własnymi formami do kształtowania szkła na indywidualne zamówienie. Dodatkowo, dysponujemy wieloma możliwościami dekorowania szkła, tzw. obróbką końcową: malowanie natryskowe, ręczne, sitodruk, sleeve, cięcie laserem, czy szlifowanie. Sprawdź nas!

SUKCES NASZYCH PARTNERÓW JEST NASZYM SUKCESEM

Nasza firma - klienci
Nasza firma - klienci
Nasza firma - klienci
Nasza firma - klienci
Nasza firma - klienci
Cookies